Amerika Dil Okulları

Amerika Dil Okulları her zaman en gözde eğitim programlarından birisi olmuştur. Anadili İngilizce olan ve dünyanın en yaygın aksanlarından birisine sahip olan Amerikan aksanı tüm dünyada anlaşılabilirdir.

Amerika dil okulları dünyanın en iyi dil okulları arasında gösterilmektedir. Dilediğiniz eyalet ve şehirde Amerika dil okulu programlarına katılım sağlayabilirsiniz.

Washington DC başta olmak üzere New Yok, Boston, Philadelphia, Chicago olmak üzere birçok farklı şehirde eğitim alabilirsiniz.  Elbette seçiminizi yaparken ayırdığınız bütçe ve aradığınız iklim gibi birçok farklı seçenekler karar vermenize yardımcı olacaktır.

Özellikle Amerika dil okullarındaki eğitim ücretleri oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Yıllık 5000$ civarında eğitim programları mevcutken, 50.000$ civarında’da programlar mevcuttur.

Eşsiz İngilizce eğitim programlarına katılmak için Eğitim Acentesi ile İLETİŞİME GEÇebilirsiniz. 

Amerika’da Yaşam Hakkında Bilgiler

İnsanların yaşamak için hayallerini kurduğu ülkelerden biriside Amerika’dır. Özellikle bir göçmen ülkesi olmasından kaynaklı olarak yabancılık çekmeyeceksiniz.

Amerika’da yaşam sanıldığının aksine çok pahalı değildir. Özellikle yemeği yurt veya evde kendiniz hazırlıyorsanız yaşam giderlerini oldukça düşürebilirsiniz.

Neden Amerika Dil Okullarında Eğitim Almalıyım ?

Amerika dil okulları her zaman en gözde eğitim programlarını sunmuştur. Amerika dil okullarının yüksek eğitim kalitesi ve memnuniyet oranı her zaman oldukça yüksektir.

  • Yüzlerce dil okulu ve 50’yi aşkın lokasyon,
  • Dünyanın en popüler aksanını öğrenme fırsatı,
  • Amerika’da eğitim almak büyük bir prestijdir. Özellikle iş hayatında oldukça avantaj sağlayacaktır,
  • Alternatiflerine kıyasla yaşam giderleri daha uygundur,
  • Üniversite geçiş hakkı sebebiyle: Sınavsız olarak üniversite veya yüksek lisans programlarına kayıt olabilirsiniz.

Amerika dil okullarında eğitim aldığınız süre boyunca Genel İngilizce programlarından, sınav hazırlık programlarına kadar birçok farklı türde eğitim alabilirsiniz.

Sadece okulda değil, sokağa çıktığınız andan itibaren İngilizce konuşmak zorunda olmanız, pratik yapma şansınızın alternatifi olan ülkeleri olan kıyasla çok daha fazla olması bir başka tercih nedenidir.

Oldukça büyük bir ülke olan Amerika Birleşik Devletlerinde dilediğiniz şehir ve eyalette eğitim alma hakkına sahip olacaksınız. Seçeceğiniz iklim koşulları ve yaşam giderleri gibi birçok faktörü siz belirleyebilirsiniz.

Amerika Eğitim Programları Nasıldır ?

Amerika Birleşik Devletleri, eğitim için en fazla tercih edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Özellikle dil okulu ve üniversite programları oldukça popülerdir.

Amerika dil okullarında herhangi bir eğitim süresi yoktur. Öğrenciler ihtiyaçları doğrultusunda dil eğitimi programlarına katılım sağlayabilirler. Üniversite ve yüksek lisans programlarının süreleri ülkemizle aynıdır. Üniversiteler 4 yıl, Yüksek Lisans programları 2 yıl sürmektedir.

Amerika eğitim programları içerisinde 5000$’dan başlayan ücretlerle Amerika’da eğitim alabilirsiniz.

Amerika Dil Okulları Programları Nelerdir ?

Amerika dil kursunda eğitim alan öğrenciler için en avantajlı durumlardan biriside şüphesiz ki sunulan zengin eğitim programlarıdır. Aynı zamanda Amerika dil okulu fiyatlarınında oldukça ekonomik eğitim programları sunuyor olması bir başka tercih nedeni olarak karşımıza çıkmaktadır.

Genel İngilizce Programları: En sık tercih edilen seçenek şüphesiz Genel İngilizce programlarıdır. 4 haftadan başlayan sürelerle öğrencilere eğitim imkanı tanınmaktadır. Özellikle günlük ve iş yaşamında İngilizce konuşmak isteyen kişiler için en iyi tercihtir.

Yoğun İngilizce Programları: Daha kısıtlı bir vakitte, hızlı ve yoğun biçimde İngilizce öğrenmek isteyen kişiler için hazırlanmıştır. Haftalık ders saati, Genel İngilizce Programlarından daha yoğundur.

İş İngilizcesi: İş yaşamınızda fark yaratmak istiyorsanız en iyi seçenek şüphesiz iş İngilizcesi programlarında eğitim almanız olacaktır. Rapor yazma, sunum ve mülakat gibi önemli görevlerde kendinizi daha iyi ifade edebilmeniz için sunulmuş en iyi programlardır.

Birebir İngilizce: Kısa sürede, verimli ve etkili İngilizce öğrenmenin en iyi yolu şüphesiz ki birebir İngilizce eğitimi almaktır. Ancak bu seçenek diğerlerine kıyasla daha masraflıdır.

Sınav Hazırlık Kursları: Uluslararası geçerliliği olan birçok farklı dil bilgisi sınavı vardır. Bu sınavlardan alınabilecek başarı ancak sıkı ve kaliteli bir çalışmayla mümkündür. IELTS veya TOEFL gibi sınavlardan başarılı sonuçlar almak için sınav hazırlık kurslarını tercih edebilirsiniz.

Mini Grup: Amerika dil okullarında genellikle sınıf mevcudu 15-16 kişi arasında değişiklik göstermektedir. Eğer daha küçük sınıflarda eğitim almak isterseniz Amerika dil okullarındaki mini grupları tercih edebilirsiniz. Sınıfların mevcudu ortalama 5-6 kişidir.

Foundation / Hazırlık Yılı Programları: Üniversite veya kolej benzeri bir programa katılmak istiyor, ancak aranan dil seviyesine sahip değilseniz bu programı tercih edebilirsiniz. IELTS veya TOEFL sınavlarına gerek kalmadan direk olarak Üniversite/Kolej programlarına geçiş yapmanıza destek olacaktır.

Amerika Dil Okulu Fiyatları Ne Kadar ?

Amerika dil okulları fiyatları aşağıda yer almaktadır. Aşağıda yer alan Amerika dil okulu fiyatları ortalamadır.

*Aşağıda yer alan Amerika dil okulu ve konaklama fiyatları okullardan kaynaklı olarak değişiklik göstermektedir. Net ücretleri öğrenmek için şimdi iletişime geçiniz. 

Eğitim Süresi Amerika Dil Okulu Ücretleri  Konaklama Toplam
4 HAFTA 1.400$ – 1.950$ 1.320$ – 2.100$ 2.800$ – .4.100$
2 AY 2.650$ – 3.850$ 2.640$ – 4.q00$ 5.280$ – 8.000$
3 AY 3.970$ – 5.750$ 3.980$ – 6.300$ 7.920$ – 12.000$
6 AY 7.000$ – 10.650$ 7.920$ – 12.600$ 15.000$ – 23.280$
9 AY 10.090$ – 16.050$ 12.000$- 18.900$ 21.960$ – 34.920$

Amerika Dil Okullarında Konaklama Seçenekleri Nelerdir ?

Eğitim süresince en önemli noktalardan biriside hangi konaklama türünü tercih ettiğinizdir. Aile yanı konaklama, yurtta konaklama veya daire kiralama gibi birçok seçeneğiniz vardır.

Seçeceğiniz konaklama türü yaşam masraflarınız arasındaki en önemli kalemlerden birisidir. Öğrencilere birçok farklı seçenek sunulmaktadır.

Aile Yanı Konaklama: En popüler olan ve Eğitim Acentesi olarak bizim tavsiye ettiğimiz konaklama türüdür. Amerika dil okullarını tercih eden öğrenciler çoğunlukla aile yanı konaklamayı tercih etmektedirler.  Amerikalı ailelerin yanında konaklayacağınız aile tamamen Amerikalıdır. özellikle İngilizce pratiği açısından oldukça büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Yurt Konaklama: Öğrencilerin tercih ettiği bir diğer alternatifte yurtta konaklamadır. Sizler gibi İngilizce öğrenmeye gelecek kişilerle aynı odada kalırsınız. Güzel dostluklar kurmanız için iyi bir seçenek olabilir. Ancak yapacağınız pratiğin kalitesi yüksek olmayacaktır.

Daire Kiralama: Yine aynı sıklıkta tercih edilen konaklama türlerinden birisidir. Ancak en masraflı konaklama türüdür. En konforlu konaklama türüne karşı, oldukça masraflı bir seçenek olabilir.

Otel’de Konaklama: En konforlu seçeneklerden birisidir. Ancak uzun süre kalacağınızı düşünürsek Amerika dil okulları süresi boyunca otel’de konaklama masrafları oldukça yorucu olabilir.

 

 

 

 Bir cevap yazın