Amerika kolejleri, eğitim almak isteyen öğrenciler için en iyi seçeneklerden birisidir. Amerika Birleşik Devletleri’nde üniversiteye giderek yüksek öğrenime başlamaya karar veren öğrenciler her zaman vardır. ABD’deki uluslararası öğrenciler için kolejlerin çeşitli avantajları olduğu ortaya çıktı.

Bazı öğrenciler hala , akademik kampüsler, spor ve daha çeşitli öğrenci hayatı dahil olmak üzere ABD kolejlerinin sunmadığı çok şeyi sunan dört yıllık üniversitelere çekiliyor . Ancak, ABD kolejleri, sınırlı öğrenim bütçesine sahip olanlar için ABD’de yüksek öğrenim için iyi bir başlangıç ​​olabilir.

ABD kolejleri, uluslararası öğrenciler için gerekli akademik becerileri geliştirmeye yardımcı olabilir, duygusal olarak olgunlaşabilir ve aynı zamanda öğrencilerin eğitim maliyetlerini düşürmelerine yardımcı olabilir. ABD kolejleri, öğrencilere Önlisans derecesi olarak bilinen iki yıllık bir derece sunar. Her biri farklı bir akademik alan ve mesleğe hazırlanmanıza yardımcı olan dört tür ön lisans derecesi vardır. Bazılarının dört yıllık bir kuruma transfer olması amaçlanırken, diğerleri kariyer odaklıdır ve mezuniyetin hemen ardından işe hazırlanmaya yardımcı olur.

Kolej Türleri

Öğrencileri bekleyen birçok kolej türü vardır. Detaylı bilgi almak ve yetkili başvuru merkeziyle adımlarınızı dikkatli atmak için şimdi iletişime geçin!

1. Associate of Arts (A.A.)
A.A. derece genel eğitim ve beşeri bilimlere odaklanır. Genellikle İngilizce, tarih, ekonomi, görsel sanatlar, müzik, psikoloji ve sosyoloji gibi alanlarda çalışırlar. “Transfer dereceleri” olarak kabul edilirler. Genel eğitim kursları almalısınız, ancak seçmeli dersleriniz iletişim, bilim, tarih, sanat ve müzik gibi konularda sağlam bir temel oluşturuyor.

2. Uygulamalı Sanatlar Derneği (A.A.A.)
A.A.A. derece A.A.’ya benzer talep derecesi, ancak odak daha profesyonel. Bir A.A.A. derecesi alacaksınız. Bir sanatçı olarak, belki de reklamcılıkta çalışmak konusunda ciddiyseniz ve dört yıllık bir üniversiteye geçiş yapmayı planlamıyorsanız. Bu alandaki seçmeli dersleriniz, gelişmiş grafik tasarım
veya sanat eğitimi gibi alanlarda daha kariyere özgü olacaktır .

3. Associate of Science (A.S.)
As A.A. derece A.S. derece bir geçiş derecesi olarak kabul edilir ve daha sonra üniversiteye geçiş yapabilirsiniz. GİBİ. sizi tıp, mühendislik, bilgisayar bilimi ve işletme gibi alanlara hazırlar. Yine de genel eğitim dersleri almanız gerekecek olsa da, seçmeli dersleriniz daha çok fen ve matematik odaklıdır.

4. Uygulamalı Bilimler Birliği (A.A.S.)
A.A. S. derecesi daha kariyer odaklı ve A.A.A. gibi. derecesi bir üniversiteye transfer edilmek üzere tasarlanmamıştır. Bu derece sizi mezun olduktan hemen sonra işe hazırlar. A.A. S. alacaksınız. Şef, okul öncesi eğitimci, tıbbi asistan veya kaynakçı olarak çalışmakla ilgileniyorsanız derece. Birçok toplum kolejleri A.A.S. lisans programları, teknik kolejlerde daha yaygındır.

 

Neden Amerika Kolejleri

Yurtdışında kolej eğitimi almak isteyen öğrenciler için en ideal destinasyon Amerika kolejleridir.

Tüm Dünya’da Geçerli Bir Diploma

 Amerika Birleşik Devletleri’ndeki birçok kolej de profesyonel sertifikalar sunmaktadır. Profesyonel bir üniversite sertifikası almak, kariyerinizi değiştirmenin veya kazanç potansiyelinizi artırmanın harika bir yolu olabilir. Diğer bir yararı da, ABD kolejlerinin genellikle profesyonel sertifika programlarını yerel ekonomideki işletmelerin ihtiyaçlarına göre özelleştirmesidir. Bu, mezun olduktan sonra yüksek talep gören bilgi ve becerilerle çalışma alanına girebileceğiniz anlamına gelir.

Bilgi teknolojisi, programlamadan ağ oluşturmaya ve güvenliğe kadar düzinelerce farklı sertifika alabileceğiniz bir alandır. Elektronik ve havacılık, sertifikasyonun istihdam edilebilirliğinizde önemli bir fark yaratabileceği diğer iki alandır çünkü bu alanlarda deneyim önemlidir. İşverenlerin, sektörlerine ayak uyduran ve öğrenmeye devam etme ve becerilerini geliştirmeye istekli olan işçilere ihtiyacı var.

Amerika kolejleri daha ucuz

Eğitim için ödeme yapmanın uygun yollarını bulmak çoğu öğrenci ve aileleri için bir zorluktur. Ancak, kolejlerin en büyük avantajlarından biri, dört yıllık üniversitelere göre maliyetleridir. Maliyet tasarrufu, birçok öğrencinin üniversiteler yerine kolejleri seçmesinin ana nedenidir. Nitekim, ortalama olarak, ucuz ABD kolejleri yıllık 6500-9000 ABD Dolarına mal olurken, üniversite öğrenim ücretleri yıllık 15000 ABD Dolarından başlamaktadır. (yaşam masrafları dahil değildir)

Üniversitenin ilk iki yılını tamamlayabilir ve ardından üçüncü bir yıl için üniversiteye geçebilirsiniz, bu bazı durumlarda öğrencilerden 60.000 $ ‘a kadar tasarruf sağlayabilir.

Ama yine de ucuz Amerikan kolejlerine gitmeyi seçtiyseniz, konularınızın gerçekten dört yıllık bir üniversiteye transfer edilip edilmeyeceğini netleştirdiğinizden ve kontrol ettiğinizden emin olun. Aksi takdirde, aynı sınıf için iki kez ödeme yapabilirsiniz.
Bazı kolejler ayrıca kamu güvenliği yönetimi, hemşirelik ve elektronik mühendisliği gibi belirli uzmanlıklar için dört yıllık lisans programları sunar; bu, uzun vadede lisans derecenizde daha fazla para tasarrufu yapabileceğiniz anlamına gelir.

Esnek sınıflar

Okurken bir üniversite kampüsünde çalışmayı planlıyorsanız, ders saatlerinde daha fazla esnekliğe sahip olabileceğiniz için üniversiteye gitmek iyi bir fikir olabilir. Kolejler genellikle daha fazla akşam dersi sunar ve hatta hafta sonu dersleri bile verebilir. Bununla birlikte, toplum kolejlerinde üniversitelere göre esnekliğin en büyük avantajı, öğrencilerin derslerini planlayabilmeleri ve zaman çizelgelerini uygun gördükleri şekilde ayarlayabilmeleridir.

Daha fazla üniversite desteği

Kolejlerin temel faydalarından biri, lise öğrencilerinin bağımsızlığa tam olarak hazır olmadıklarında yetişkinliğe geçişlerine yardımcı olma yetenekleridir. İlk etapta üniversiteye gitmek, öğrencilerin bir olgunluk duygusu geliştirmelerine ve kariyerleriyle ne yapmak istedikleri hakkında bir fikir edinmelerine olanak tanır. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki birçok kolej, öğrencilere belirli bir ana dal seçmeden önce çeşitli konularda çalışma fırsatı verir.

Ayrıca öğrencilerin gerekli akademik becerileri geliştirmelerine yardımcı olur. Öğrenciler, çeşitli alanlarda giriş dersleri alabilir ve lisede karşılaştıkları konulara geri dönebilirler. Ek olarak, birçok kolejdeki sınıf mevcudu daha küçük olma eğilimindedir ve ortam daha az rekabetçi. Esnek ders programları, öğrencilerin daha az iş yükünü yönetirken zor konularla zaman geçirmelerine veya zor derslerden kurtulmalarına da yardımcı olur.

Kolej veya üniversite seçimi gerçekten yüksek öğrenim planınıza bağlıdır.

Dil Eğitimi İçin: Amerika Dil Okulları

Eğitim Başvurularınızı EA Eğitim Acentesi İle Güvenle Gerçekleştirin!
Bilgi Formunu Doldurun: Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir