İngiltere’de eğitim almak isteyen öğrencilerin karşısına çıkan en önemli durumlardan biriside şüphesiz vize sürecidir. İngiltere öğrenci vizesi başvurusu gerçekleştirilirken adımlar dikkatli atılmalıdır.  İngiltere öğrenci vizesi sahibi olmaksızın İngiltere’de eğitim programına başlamanız mümkün değildir.

Tier 4 vizesi sahibi olarak İngiltere’de eğitim yaşamınıza başlayabilirsiniz. İngiltere vize prosedürleri birçok farklı aşamadan oluşmaktadır.  16 ve 17 yaşındaki öğrenciler Tier 4 (Genel) veya Tier 4 (Çocuk) kategorilerinden herhangi birini seçebilirler. Ancak İngilizce dil eğitimi için her koşulda başvurulması gereken vize türü Tier 4 (Genel) Öğrenci vizesidir.

İngiltere Öğrenci Vizesi Şartları

  • İngiltere’deki herhangi bir okuldan kabul mektubu,
  • İngilizce yeterliliği, (IELTS Sınav Skoru Referans Alınmaktadır.)
  • İngiltere’de eğitim ve yaşam maliyetlerini karşılayabiliyor olmanız,

Bunlara ek olarak Tier 4 vizesine başvuracak kişilerin karşılaması gereken şartlar:

  • Tier 4 öğrenci vizesi ile İngiltere’de eğitim almayı planlayan öğrencilerin öncelikle İngiltere’de eğitim sponsoru olacak eğitim kurumundan Kabul Mektubu (CAS Belgesi) almaları gerekmektedir.
  • Öğrencinin İngiltere’deki eğitim ve yaşam masraflarının karşılığı olan maddi teminatın beyan edilmesi gerekmektedir.

İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu Yapacakların Dikkatine!

İngiltere öğrenci vizesi başvurusu gerçekleştirilirken adımların tamamı dikkatli atılmak zorundadır. Acemi ve işinin ehli olmayan kişiler tarafından gerçekleştirilen başvurular olumsuz sonuçlanmaktadır.

EA Eğitim Acentesinin alanında uzman danışmanlarıyla birlikte İngiltere Vizesi başvurunuzu güvenle gerçekleştirin! İngiltere Öğrenci Vizesi sahibi olmak için şimdi iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir